Lapa 1 no 1

Autovadītāju medicīniskās izziņas

Pievienots: 13.07.2011, 18:19
Dainis
Jau neskaidrības!!! :roll: Rakstiņš no apollo.

Vēl lielākas neskaidrības saistībā ar autovadītāju medicīniskajām izziņām

Satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) paziņojums, ka turpmāk autovadītāju medicīnas uzziņas papīra formā vairs netiks izsniegtas, radījis vēl lielākas neskaidrības, biznesa portālam «Nozare.lv» uzsvēra Latvijas Automoto biedrības (LAMB) prezidents Juris Zvirbulis.

Lielākās problēmas tas radīšot autovadītājiem, kuri medicīnisko apskati izgājuši pirms 2009.gada 1.janvāra un kuriem ziņas par viņu veselību nav pieejamas vienotajā reģistrā.

«Ja reiz papīra formā uzziņas vairs nebūs, tās ceļu policija arī nevarēs prasīt, lai gan pēdējie amatpersonu skaidrojumu izskaidrojumi jau tā liecināja, ka šī uzziņa nav līdz jāvadā,» uzsver Zvirbulis.

Smieklīgi izskanot Satiksmes ministrijas ieteikums autovadītājiem pārliecināties par informācijas esamību reģistrā vai doties uz tuvāko Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) nodaļu ar izziņu, lai to ievadītu datu bāzē.

«Ieteikt var daudz ko, piemēram, mākoņainā laikā paņemt lietussargu vai saulainā laikā, dodoties uz pludmali, uzlikt cepuri, lai nedabūtu saules dūrienu, tomēr tā nav obligāta prasība. Kas notiks, ja autovadītājs tomēr nebūs uzklausījis ieteikumu un nebūs reģistrējies? Vai par ieteikumu nepildīšanu var uzlikt sodu?» retoriski vaicā Zvirbulis.

LAMB jau ierosināja, ka ikgadējās tehniskās apskates laikā varētu pārbaudīt arī medicīniskās uzziņas esamību autovadītājam un, ja tās nav, aicināt steidzami iziet medicīnisko apskati. Tas plānveidīgi nevis haotiskas kampaņas rezultātā risinātu jautājumu un mobilizētu autovadītājus, kuri ne ļaunprātīgas nolaidības, bet, iespējams, aizmāršības dēļ medicīnisko uzziņu nav nokārtojuši.

Kā ziņots, pašlaik daudzās medicīnas iestādēs esot garas rindas un problēmas tiek radītas medicīnas darbiniekiem, kuriem jāizmeklē ievērojams autovadītāju skaits.

Sākotnēji skaidrots, ka medicīniskās izziņas jāvadā līdzi kopā ar tiesībām, tad saņemts izskaidrojums, ka medicīniskā izziņa vajadzīga, bet līdzi jāvadā nav, kam sekojis trešais skaidrojums, ka pārliecināties par to esamību ceļu policists varēs tikai tad, ja medicīniskā izziņa ievadīta reģistrā, ko gan sākts veikt tikai 2009.gadā, norāda LAMB. «Bet kā tad pirms tam, zinot, ka daudziem šī izziņa tiek izdota uz desmit gadiem? Ja ceļu policists būs izcili principiāls un vēlēsies pārbaudīt medicīniskās pārbaudes faktu, kā viņš to izdarīs, ja autovadītājam izziņa nebūs paņemta līdzi?» iepriekš neizpratnē bija Zvirbulis.

Šonedēļ Satiksmes ministrija paziņoja, ka medicīniskās izziņas transportlīdzekļu vadītājiem papīra formātā vairs neizsniegs un turpmāk ārstniecības iestādes informāciju par personu veselības stāvokli ierakstīs tikai Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Šādas izmaiņas paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas stājušies spēkā šodien, 13.jūlijā.

Re: Autovadītāju medicīniskās izziņas

Pievienots: 14.07.2011, 09:04
Resnais
Jāapskatās kad manējā izsniegta

Re: Autovadītāju medicīniskās izziņas

Pievienots: 28.01.2016, 12:10
Alexxi
Es mācījos Gross autoskolā, bet medicīnisko izziņu nokārtoju Presto autoskolā (uz pusi lētāks tas pasākums).

Re: Autovadītāju medicīniskās izziņas

Pievienots: 09.06.2016, 17:39
burntheroad
Es arī darīju līdzīgi, medicīnisko izziņu nokārtoju tajā autoskolā kurā izdevīgāk nevis kurā mācījos teoriju :clap:

Re: Autovadītāju medicīniskās izziņas

Pievienots: 06.08.2018, 15:06
spocis
Iesaku med. komisiju iet www.krustojumi.lv/mediciniska-komisija. Ātri un vienkārši