Auto iegāde no uzpircēja

Viss par auto, kas neiekļaujas citās sadaļās
Lietotāja avatars
Browning
Atbildes: 1
Pievienojies: 18.01.2017, 11:17

18.01.2017, 11:31

Sveiki, vēlējos padalīties ar pieredzi.
Esmu noskatījis meitai autiņu (pareizāk sakot iemaksājis nelielu drošības naudu par to). Auto Golf5, 2004. gada 1.9D, ieraudzīju sludinājumu par labu, tīru auto ar adekvātu cenu (nedaudz zem tirgus cenas). Sazinājos, apskatīju, auto tīrs, kārtīgs, iet labi utt. Tā kā sludinājums bija nesen ielikts, un (kā jau minēju, cena bija laba), īpašniekam zvanīja arī citi gribētāji. Šis stāstīja, ka tirgojot sievas auto, sievai nopircis lielāku. It kā viss OK. Vienojāmies, ka ņemu. Jo jutu, ka citādi aizies.
Bet tehniskā pase uz pilnīgi cita vārda. Šis saka - uz radinieka vārda. Pārdevējs pēc tautības ukrainis. Sāku pētīt - t.s. radinieks dzīvo Aizputē, latvisks vārds, uzvārds. Atradu viņu Facebook. Pajautāju kas un kā. Izrādās, šis pārdevis auto uzpircējam jau augustā. Bet tikai noņēmis no uzskaites un nav pārreģistrējis, lai nebūtu lielu izdevumu. Auto esot bijis labā stāvoklī, vienīgi sācis līst laukā rūsiņš, tāpēc pārdevis.
It kā viss būtu labi, arī noskrējiens ir normāls - zem 300k (ja pierēķina to, kas 2011. gadā bijis attīts). Bet mani neliek mieru viena doma - kāpēc auto tiek tirgots tikai tagad? Pēc pusgada, kura laikā ar viņu legāli pat nav varēts braukt. Neticu, ka nevarēja pārdot ātrāk - modelis tirgū pieprasīts. Un salīdiznoši zema cena.
Ja būtu bijuši kaut kādi gļuki, droši vien iepriekšējais īpašnieks būtu pateicis - viņam ta pofig, auto sen pārdevis. Vot nesaprotu...
Lietotāja avatars
stumbrs
Atbildes: 3
Pievienojies: 26.01.2017, 13:44
Marka: Audi
Modelis: a4
Gads: 1998
Motora tilpums: 1.9
Ātrumkārba: Manuāla
Dzinēja tips: Dīzelis
Virsbūves tips: Universāls
Tiesības saņemtas: Oktobris 28, 1985
Kontaktinformācija:

02.02.2017, 14:13

Bet kāpēc tu domā ka tikai tagad tiek pārdots, varbūt iepriekš nebiji pamanījis sludinājumu. Kāpēc nevarēja legāli pārvietoties? Ja noņem no uzskaites, tad mēnesi var legāli braukt un ja tas uzpircējs ir ar savu placi, respektīvi, oficiāli tirgo autiņus, tad viņam ir sarkanie numuri ar kuriem viņš pilnīgi legāli var braukt.
Atbildēt