Kā izvēlēties riepas

Viss par auto, kas neiekļaujas citās sadaļās
Lietotāja avatars
Dainis
Nereģistrējies

18.04.2012, 05:18

Kā izvēlēties vasaras riepas?

Nokūstot sniegam un gaisa temperatūrai pārliecinoši turoties virs nulles, klāt ir riepu maiņas laiks. Taču - kādi ir galvenie kritēriji, kas jāņem vērā ikvienam autobraucējam, izvēloties jaunas vasaras riepas savam auto?

Pirmais vasaras riepu izvēles kritērijs – braukšanas apstākļi

Vasaras riepu izvēle nav tik smalka kā ziemas sezonā, tomēr atsevišķas nianses ir jāievēro.
Vispirms jātiek skaidrībā, pa kādiem ceļiem ikdienā visvairāk tiek braukts – vai tā ir šoseja un pilsētas ceļi, jeb tomēr diezgan daudz sanāk braukt arī pa lauku un grants ceļiem, kas nav pārāk labā stāvoklī.
Ja pamatā tiek izmantoti labi, asfaltēti ceļi un nobraukums ir vairāk nekā 10 tūkstoši kilometru sezonā, būtu ieteicams skatīties vasaras riepas ar smalkāku protektora rakstu, piemēram Goodyear EfficientGrip.
Starta cena šīm riepām nav tā zemākā, tomēr samazinātā rites pretestība ilgtermiņā palīdzēs ar šīm riepām nobraukt vairāk un pat ietaupīt degvielu.
Ja ikdienā tiek izmantoti dažāda seguma ceļi, tad labāk izvēlēties vasaras riepas ar nedaudz rupjāku protektora rakstu. Ja ziemas sezonā lielāko satraukumu autobraucējiem rada sniegs un ledus, tad vasarā tas ir lietus un peļķes, kas var izraisīt akvaplanēšanu vai krietni pagarināt bremzēšanas ceļu attiecībā pret sausu segumu.
Vairāki riepu ražotāji ar īpašu vērību attiecas pret slapja laika apstākļiem, pielāgojot gan riepas gumijas sastāvu, gan protektora rakstu (parasti tie ir V-virzienveida protektori) īpaši labai saķerei uz slapja ceļa.
Kā vienu no pazīstamākajiem ražotājiem lietus riepu segmentā var minēt Uniroyal no Continental grupas, kas starptautiskajos riepu testos arvien uzrāda labākos rezultātus slapja laika apstākļos.

Otrais vasaras riepu izvēles kritērijs – cena

Ja budžets atļauj, priekšroku pamatoti var dot premium riepu ražotāju jaunākajiem modeļiem. Tie ir Goodyear, Dunlop, Continental, Michelin, Pirelli u.c. , kuri starptautiskajos riepu testos parasti cīnās par pirmajām pozīcijām.
Ja roka īsti neceļas maksāt tik daudz par zvaigžņotākajiem riepu modeļiem, ir pieejamas citas alternatīvas. Taupīgāks pircējs var droši izvēlēties šo premium ražotāju meitas kompāniju ražojumus, tomēr nepieciešams nedaudz orientēties piedāvājumā vai arī jautāt pēc palīdzības riepu speciālistam.
Minēsim dažus piemērus. Piemēram, Continental rūpnīcai šādas meitaskompānijas ir Uniroyal, Barum, General Tire.
Goodyear tās ir Fulda, Sava, nedaudz zemākas kvalitātes Debica.
Michelin tādas ir Kleber, BF Goodrich, Kormoran. Visas minētās būs uzticamas riepas, jo parasti šo firmu kvalitātei un tehnoloģijām rūpīgi seko līdzi galvenās kompānijas. Un galu galā, ar nelielu laika nobīdi visas premium segmenta riepu jaunākās tehnoloģijas drīz vien nonāk arī meitas uzņēmumu rīcībā.
Rezultātā – šādi var sanākt nedaudz ietaupīt, netaupot uz kvalitāti un drošību.

Lētais gals - ķīniešu un lietotās riepas?

Ķīniešu riepas pēdējos gados ir progresējušas, tomēr kvalitātes un veiktspējas ziņā joprojām krietni atpaliek no Eiropas riepu vidējā segmenta ražojumiem. Arī cenu ziņā ietaupījums būs visai neliels, ja ņem vērā, ka, pieliekot dažus latus jau var iegādāties labu Eiropas kvalitātes riepu.
Lietotās riepas. Ja maciņa saturs ir pavisam pieticīgs, nekas cits neatliek kā skatīties lietotas riepas. Šajā gadījumā labāk izvēlēties premium segmenta zīmolus ar protektora atlikumu ~5-6mm. Ja riepas nav vecākas par 5 gadiem, arī saķeres īpašības vēl būs pieņemamas.
Atjaunotas riepas vasaras sezonā labāk neizvēlēties. Kāpēc? Vasarā tomēr ir lielāki ātrumi, karstāks klimats, kas uzliek lielākas prasības riepu izturībai un veiktspējai. Nereti atjaunotās riepas šīs prasības nespēj nodrošināt un var radīt apdraudējumu ceļu satiksmes drošībai.


Kur pirkt un kur labāk nepirkt riepas?

Auto riepas tiek piedāvātas arvien vairāk tirdzniecības vietās - gan specializētos riepu veikalos, gan autoservisos, gan tirdzniecības centros un pat pārtikas veikalos.
Kam uzticēties un kā izvēlēties labākās riepas savam auto?

Aktuālās tendences vasaras riepu izvēlē

Tomēr pirms likt iepirkuma ratos riepu komplektu pārtikas lielveikalā, ieteiktu autobraucējiem iepazīties ar specializēto riepu veikalu piedāvājumu, kaut vai internetā.
Specializētajos riepu veikalos ir krietni plašāks riepu klāsts dažādiem braukšanas apstākļiem un dažādos cenu diapazonos. Lielākoties tieši tur varēs atrast visizdevīgākos cenu piedāvājumus, jo šie veikali sadarbojas tieši ar riepu ražotājiem.
Arvien lielāka daļa autobraucēju nolūko piemērotākās riepas internetā. Tā ir pietiekoši pareiza pieeja, lai gūtu priekšstatu par piedāvājumu tirgū, sezonas jaunākajiem modeļiem, īpašajiem piedāvājumiem un cenām.
Tāpat internetā paveras arvien plašākas iespējas salīdzināt konkrētus modeļus gan pēc testu rezultātiem, gan reālu lietotāju atsauksmēm, gan iegūt jau plašu tehnisko informāciju par noskatītajām riepām.
Nereti autobraucēji izvēli izdara internetā, bet gala pirkumu veic specializētā riepu veikalā, kur var aptaustīt pašu riepu, uzklausīt vēl riepu ekspertu atzinumu par izvēli un galu galā – kaulēties par cenu.

Kā pirkt riepas gudri?

Daudzi riepu tirgotāji mēdz izspēlēt reklāmas trikus ar atlaidēm. Esiet modri un salīdziniet gala cenas dažādos veikalos.
Ne vienmēr lielākā atlaide nozīmē izdevīgāko pirkumu. Kāpēc? Daudzi riepu tirgotāji mākslīgi paceļ riepu sākumcenu, lai varētu piedāvāt pēc iespējas iespaidīgāku atlaidi.
Tāpēc salīdziniet gala cenas, nevis atlaides!


whatcar lv