Braukšana vienādas nozīmes krustojumos

Likumi, noteikumi, dokumentu noformēšana
Lietotāja avatars
kursants77
Nereģistrējies

16.08.2011, 23:06

Te jautājums (72. lpp) tematisko uzdevumu grāmatā—kādā secībā brauks šie:
Attēls
?

Attiecīgie noteikumi:

Code: Izvēlēties visu

147. Vienādas nozīmes ceļu krustojumā transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš tā transportlīdzekļa vadītājam, kas tuvojas no labās puses.

Code: Izvēlēties visu

150. Nogriežoties pa kreisi vai apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, bezsliežu transportlīdzekļu vadītājiem jādod ceļš to transportlīdzekļu vadītājiem, kas brauc pa vienādas nozīmes ceļu pretējā virzienā taisni vai nogriežas pa labi. Šie noteikumi savstarpēji jāievēro arī tramvaju vadītājiem.
Pareizā atbilde ir, ka braukšana notiek šādā secībā:
1. Kravas auto
2. Es
3. Baltais auto

OK. Skaidrs, ka zilā bākuguns vien nedod priekšroku.
Nav skaidrs: kurš no saistītajiem noteikumiem (147., 150.) nosaka iepriekšminēto secību.
Manā skatījumā abi noteikumi konkrētajā situācijā nonāk situācijā, kad nebrauc neviens:
1. kravas auto jādod ceļu baltajam auto, jo tas tuvojas no labās puses (147.);
2. baltajam auto jādod ceļu man, jo nogriežas pa kreisi (150.);
3. man jādod ceļu kravas auto, jo tas tuvojas no labās puses (147.).

Vai ieviesīsiet, lūdzu, skaidrību, kāpēc kravas auto šajā situācijā drīkst braukt, pat ja tam no labās puses tuvojas baltais auto? Es saprotu, ka praktiski tas notiktu kā jau minēju augstāk, bet gribu saprast, kurš noteikums uz to attiecās.
Lietotāja avatars
Zirgs
Atbildes: 144
Pievienojies: 14.06.2011, 10:32
Info: Bērītis!!!
Atrašanās vieta: Latvju pļavas

17.08.2011, 01:20

Manā skatījuma arī neviens nekur nebrauks. Atceros kad tajās bildītēs bija vēl viens krusotojums, par kuru tā arī nesapratu kāpēc pārbraukšanas secība bija tieši tāda kā atbildē.
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1524
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

17.08.2011, 05:01

Tas tāpēc, ka Nogriežoties pa kreisi.... jādod ceļš... kas brauc pretējā virzienā taisni vai nogriežas pa labi. Smagajam neviens pretī taisni nebrauc un baltais viņu neiespaido, jo tam jāgaida Tevi, bet attiecībā pret Tevi smagajam tāpat priekšroka. Tas ir vienīgais, ko varēju izdomāt... lai gan arī man baigi gribas atbildēt, ka priekšroka Tev :D
Lietotāja avatars
kursants77
Nereģistrējies

17.08.2011, 11:23

Jautājumu pacēlu arī te: http://www.pajauta.lv/question/list/259 ... ustojumos/ (sorry par dubulto jautāšanu).

Tā jau izklausās, ka baltais iebrauks krustojumā un gaidīs mani. Tad, savukārt, kraviniekam būs brīva labā puse un tas brauks (nav tikai skaidrs kā tas izmainīsies ar balto, kas krustojumā ir jau iekšā un ir priekšā!). Tad braucu es, un pēc manis baltais pabeidz savu kreiso.
Izklausās kaut cik loģiski, ja neskaita to vienu neskaidrību :)
Lietotāja avatars
dtx
Nereģistrējies

17.08.2011, 17:39

kursants77 rakstīja:nav tikai skaidrs kā tas izmainīsies ar balto, kas krustojumā ir jau iekšā un ir priekšā
Ja baltais iebrauc krustojumaa tad sanaaks tikai bakstiishanaas.
Sanaak priekshroka baltajam - tas nevar braukt jo jaalaizh tevi. Tu nevari braukt jo jaalaizh smagais. Smagais nevar braukt jo jaalaizh baltais. Apburtais loks. HZ varbuut dabaa tas krustojums reaali ljautu baltajam iebraukt krustojumaa un ljaut paareejiem izbakstiites.
Lietotāja avatars
G.R.
Atbildes: 486
Pievienojies: 18.07.2010, 01:35

19.08.2011, 13:25

Bet varbūt tomēr labāk ar velosipēdu!? (Downhill Big Race) :on_fire:

Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1524
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

19.08.2011, 19:14

Palasīju atbildes pajautā el.vē. un te, un saprotu, ka mēs tiesības ieguvušie pat īsti nezinām noteikumus, un nojaušu, ka ne tikai šajā jautajumā vien. :)
Lietotāja avatars
automāns
Nereģistrējies

21.11.2011, 21:30

Ja pareizi atceros, tad pēc mums autoskolā mācītā ir tā, ka baltais iebrauks līdz vidum, jo tevi jālaiž, tad zaļais aizbrauks, bet pēctam tu, un beigās krustojumu noslēgs baltais :)
Lietotāja avatars
Mad
Nereģistrējies

22.11.2011, 13:32

ja baltais aizbrauks līdz vidam un zaļais iebrauks krustojumā, tad trešajam tur vairs vietas nepaliks.
Lietotāja avatars
BoNzA
Atbildes: 201
Pievienojies: 14.06.2011, 10:47
Atrašanās vieta: from LV

23.11.2011, 11:23

Atkal viss riņķa dancis pa jaunu. Šitas jautājums ir no sērijas, kad ko autoskolā sacīja, kādā secībā braukt, tā arī galvā jāiekaļ un jāatbild.
Atbildēt