Rīgas Svētki 2013

Ja ir informācija par kādiem interesantiem pasākumiem/koncertiem/šoviem - jums uz šejieni!
Lietotāja avatars
Rīgas svētki
Nereģistrējies

10.08.2013, 15:39

Rīgas svētku 2013 programma 16. - 18. augusts

Latvijas Neredzīgo biedrības Srazdmuižas ciemata svētki
Piektdien, 16. augustā, no pulksten 10 līdz 19 Strazdumuižas parkā, Pāles ielā, Rīgā notiks Latvijas Neredzīgo biedrības Srazdmuižas ciemata svētki.
Svētku laikā vairāk nekā 800 ciemata iedzīvotājiem būs iespējams piedalīties radošajās darbnīcās, notiks galda spēļu (domino, dambrete, šahs, neredzīgo teniss) uzvarētāju svinīga apbalvošana, tiks sumināti jaundzimušie bērniņi, kā arī iedzīvotāji, kuri sasnieguši cienījamo 80 gadu vecumu, vēsta pasākuma rīkotāji.
Svētkiem ciemata iedzīvotāji gatavojas jau laikus, un par tradīciju ir kļuvusi čaklāko puķkopju, kas viskošāk ir noformējuši gan savus balkonus, gan puķu dobes zem logiem, apbalvošana svētku laikā. Svētkos piedalīties tiek aicināti visi interesenti.

Svītrainās dienas 2013
16., 17. un 18. augustā, no pulksten 10 līdz 19 Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza teritorijā notiks "Svītrainās dienas 2013".
Kā vēsta pasākuma rīkotāji, Svītrainās dienas augustā, gaidot skolas laiku, Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau vairākus gadus ir tradicionāls un apmeklētāju iecienīts pasākums. Ikviens, kurš sevī jūt urdāmies zinātkāres nemieru, ir aicināts iesaistīties dažādās "Svītraino dienu aktivitātēs. Izzinošās takās un āķīgos uzdevumos, asprātīgos jokos un spraigās sarunās būs iespēja uzzināt, kāda nozīme dzīvnieku pasaulē ir krāsām, līnijām, rakstiem un plankumiem.
Svētku dienās laikā no plkst. 11.30 līdz 14.15 būs īpašas dzīvnieku barošanas demonstrācijas un interesanti stāsti par krāsu, rakstu un formu nozīmi dzīvnieku dzīvē:
11.30 pie flamingu mītnes
11.45 pie kazuāru mītnes
12.00 pie kapibaru mītnes
12.15 iespēja vērot mežacūku dušu
12.30 pie pelikānu un jūraskraukļu mītnes
12.45 pie degunlācīšu mītnes
13.00 pie lemuru mītnes
13.15 pie surikātu mītnes
13.30 pie žirafu mītnes
13.45 pie ziemeļbriežu mītnes
14.00 pie roņu mītnes
Katru dienu no plkst. 10 līdz 16 orientēšanās spēle "Kā svītras palīdz dzīvniekiem?" – zoodārza kasēs apmeklētājiem būs iespēja saņemt plānu ar Svītraino dienu takas maršrutu, atrast septiņus dzīvniekus, uzzināt kā svītras palīdz tiem dabā izdzīvot, izpildīt uzdevumu un saņemt pārsteiguma balviņas.
Katru dienu no plkst.12 līdz 16 radošajā darbnīcā "Svītras un raksti" notiks izzinoša rosīšanās, lai atklātu svītru un rakstu nozīmi dzīvnieku pasaulē. Te varēs pārbaudīt kā veicies orientēšanās spēlē, kā arī izvēlēties sev tīkamu nodarbi – risināt svītraino dzīvnieku uzdevumus, minēt mīklas, likt puzles, krāsot un veidot utt.
Katru dienu no plkst. 11 līdz 13 interesentus aicinām pulcēties pie Flamingu aploka, lai dotos ekskursijā "Krāsas un raksti". Pastaiga ilgs 1,5 stundu. Tās laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīt kā ķermeņa krāsa un forma palīdz dzīvniekiem gan slēpties, gan medīt, gan piesaistīt uzmanību. Ekskursijas laikā iekļautas interesantas tikšanās ar dzīvniekiem.
Pasākuma dienās 16., 17. un 18. augustā Zooloģiskā dārza ieejas biļešu pamatcenām atlaide 1 lata apmērā (biļete pieaugušajiem maksās trīs latus, bērniem – divus latus).

Izstāde 'Saule Rīgas arhitektūrā'
16. augustā no pulksten 10 līdz 19.30 Saules muzejā notiks izstāde "Saule Rīgas arhitektūrā".
Kā vēsta izstādes organizatori, 2010. gadā, sadarbībā ar profesoru Jāni Krastiņu, tika apzināti 34 Rīgas nami, kuru fasādēs saules atveids ir viens no centrālajiem elementiem.
Ikviens interesents Saules muzejā vai Vecrīgas informācijas centros, saņemot muzeja izstrādāto ekskursijas maršrutu "Saule Rīgas arhitektūrā", ekskursijas galapunktā nonāk Saules muzejā, kur Rīgas svētku laikā būs aplūkojama Ivetas Gražules foto izstāde "Saule Rīgas arhitektūrā", kā arī, protams, būs iespēja apskatīt Saules muzeju, piedalīties radošajā darbnīcā, izkrāsojot savu ģipša saulīti vai sienas dekoru ar Rīgas simboliku, un saņem to kā saulainu piemiņu no Rīgas svētkiem.
Ieejas maksa Saules muzejā: pieaugušajiem 2,5 lati, skolēniem, pensionāriem – divi lati, pirmsskolas vecuma bērniem – viens lats.

Pilsētas ziņģe
Piektdien, 16. augustā, no pulksten 12 līdz vieniem naktī, 17. augustā no pulksten 11 līdz vieniem naktī Spīķeros notiks pasākums "Pilsētas ziņģe".
Kā vēsta pasākuma rīkotāji, vienlaicīgi ar kultūras programmu, kas norisināsies uz skatuves, pasākuma teritorijā būs dažādas radošās darbnīcas, prāta un sporta spēles visai ģimenei, kā arī spēkavīru sacensības. Tās būs pieejamas bez maksas, savukārt lielākās stafetes, sacensības un viktorīnas būs nodrošinātas ar lieliskām balvām.
Darbosies Latvijas amatnieku tirdziņš.
Bērnus gaida interesantas darbnīcas: "Radi savu teātra masku", Labo domu sedziņas aušana, "Saules mūžu Rīgas torņiem"sejas apgleznošanas darbnīca, prāta spēle "Gardā dambrete".
Centrālajā laukumā būs piedāvātas sešas dažādas aktivitātes: jautrā spēle "Spēka zīmju modelēšana", prāta spēle "Katram teātrim SAVA seja", radošā darbnīca "Mans laimīgais Rīgas amulets", aktīvās spēles: "Trāpīgā roka" un "Mērķē un bliez!"
Programma:
12.00 LR2 stila mūziku atraktīvā dīdžeja E.E.Edžiņa vadībā
13.00 Programma "Labas apetītes vēlējumi" ēterā no Spīķeriem
14.00 Dj E.E.Edžiņš ar LR2 stila mūziku
15.00 "Pilsētas ziņģe" oficiālā atklāšana ar RD vadības pārstāvis un biedrības "Rīgas Spīķeri" valdes loceklis Jānis Dinne
15.30 Grupa "The Twins Peek"
16.15 Viktorīna "Spīķeru radošā pilsēta"
16.30 Grupa "The Twins Peek"
17.00 Sadziedāšanās kopā ar Arvīdu Platperu
19.00 Dejo īru deju studija "Ceili Rue", horeogrfāfe Ruta Kapustaite"
19.30 "Dārgumu meklētāju" sacensības
19.50 Dejo īru deju studija "Ceili Rue"
20.00 Zaļumballe ar grupu "Sestā jūdze" un līnijdejotājām.

Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīca
Rīgas svētku laikā no pulksten 12 līdz 23 Esplanādē notiks pasākumu kopums "Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīca".
Programmā:
"Mammasdabas" vēstniecība – noderīga informācija par aktīvās atpūtas iespējām Latvijas valsts mežos;
Rīgas Lielā spēle - azartiska velo orientēšanās spēle. Lai cīnītos par galveno balvu Esplanādē 2014" jāpaņem karte un jāmeklē objekti 5 dažādos maršrutos;
Sajūtu konteiners – svētku viesi aicināti pastāstīt, uzzīmēt vai uzfilmēt savas skaistākās sajūtas un piedzīvotos brīžus, lai tie 2014. gadā pārtaptu trīsdimensionālā formā;
Iepazīšanās ar skrijoringu. Iegūsti ziemīgu bildi uz motocikla un ar slēpēm!
14.30 Dabas faktu kino kopā ar "Mammadaba" draugiem Māri Olti un Māri Maskalānu. Iepazīsim vides filmu tapšanas aizkulises.
17.00 Diskusija par skijoringa iespējām tūrisma veicināšanā
18.00 Argentīnas tango dejas
21.00 grupas "Gapoljeri" koncerts

Svētki Brīnumskapī
Rīgas svētku laikā, piektdien, 16. augustā, Bastejkalnā notiks pasākums bērniem "Svētki Brīnumskapī".
Šogad Brīnumskapis aicina mazos skatītājus svinēt Kaķīša Laķīša Dzimšanas dienu.
Pēdējā laikā uz Brīnumskapja skatuves kāpuši arvien jauni varoņi – Putekļsūcējs, Auns un Aita ar savu jauno BMW, Garkājītis Zirneklītis un mazie Knīpas un Knauķi, kuri mācās Peļu skolā. Nu tie visi atkal vienā pulkā ar Meiteni Malvīni, māsiņām Puteklītēm un deju skolotāju Kodi pūtīs svecītes uz Kaķīša Laķīša dzimšanas dienas tortes. Un torte, noteikti, noderēs, citādi pēc dziedāšanas un dejošanas var burkšķēt vēderiņi un tad torte ir īsts glābiņš, vēsta pasākuma rīkotāji.

Grupas 'Bi2' un LNSO koncerts
16. augustā no pulksten 18. līdz 20.30 "Arēnā Rīga" notiks grupas "Bi2" un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra koncerts.
"Bi-2‟ dalībniekiem Rīga ir kļuvusi par mīļu pilsētu, kurā viņi vēlas atgriezties atkal un atkal. Šogad grupai top jauns albums, tas tiks ierakstīts kopā ar Prāgas simfonisko orķestri. Arī Rīgā "Bi-2" dziesmas izskanēs ne tik ierastā skanējumā – simfoniskās mūzikas valodā, piedāvājot klausītājiem iepazīt jaunas grupas daiļrades dimensijas.
Programmā būs iekļautas vairāk nekā 20 grupas labākās dziesmas un tās visas pavadīs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Fēliksa Aranovska vadībā. Koncertā piedalīsies arī Jūlija Čičerina un Anastasija Poļeva, kā arī kāds iemīļots Latvijas dziedātājs, kura vārds tiks turēts noslēpumā līdz pat uzstāšanās brīdim, vēsta koncerta organizatori.
Biļetes meklējiet "Biļešu serviss‟ kasēs.

Kim? programma Rīgas svētkos
Laikmetīgās mākslas centrā "Kim?" Spīķeros Rīgas svētku laikā aicina uz Kristapa Epnera personālizstādes, Ojāra Pētersona personālizstādes "Oranžais stūris" un Oļas Vasiļjevas personālizstādes "Cinq a Sept" atklāšanas pasākumu.
Multimediju mākslinieks Kristaps Epners galvenokārt strādā ar video, instalāciju mākslu un fotogrāfiju. Viņa darbi iekļauti "Noass" Latvijas video mākslas arhīvā.
Ojārs Pētersons ir bijis viens no pirmajiem māksliniekiem Latvijas mākslā, kurš 80.gados pievērsies netradicionālām mākslas formām, kļūstot par nozīmīgu personību laikmetīgās mākslas attīstībā. Pētersons vairakkārt pārstāvējis Latvijas vārdu izstādēs ārpus valsts robežām, tajā skaitā 48. Venēcijas Biennālē. Pēdējos gados mākslinieks izstādēs piedalās reti, tādēļ personālizstāde kim? ir gaidīts notikums.
Nīderlandē strādājošā māksliniece Oļa Vasiļjeva izvirzīta izvirzīta 2013.gada prestižajai Romas balvas nominācijai. Šobrīd viņas darbs apskatāms Raimunda Malaškauska kūrētā izstādē Londonā, Lisson galerijā. "Cinq a Sept" ir pirmā mākslinieces personālizstāde, kas apskatāma Latvijā, vēsta svētku rīkotāji.
Lietotāja avatars
Rīgas svētki
Nereģistrējies

10.08.2013, 16:08

Videomākslas festivāls 'Ūdensgabali'
16. augustā no pulksten 21 līdz 2 naktī AB dambī, peldošajā mākslas centrā "Noass" notiks 13. starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls "Ūdensgabali".
"Ūdensgabalu" programma šogad tapusi sadarbībā ar Japānas Mediju mākslas festivālu un Tokijas fotogrāfijas muzeja kuratoru Junya Yamamine.
Junya Yamamine speciāli Rīgai un Ūdensgabaliem veidojis sešu Japānas jauno, daudzsološāko mediju mākslinieku darbu skati ar nosaukumu "Meklējot Anima formu".
Ūdensgabalu īpašie viesi – multimedijumākslas grupa Okamotonoriaki ar audiovizuālu performanci un mākslinieks Yusuke Shigeta ar videoinstalāciju "Pixel Forest", kas ir viegli nostalģisks stāstījums par "lowbit" laiku un pirmajām datorspēlēm.
Festivāla noslēguma dienā būs skatāmas: Japānas mediju mākslas festivāla labāko darbu skate, ko prezentēs festivāla pārstāve Wakui Maiko, kā arī pavisam svaigā birtu videoarhīva "Onedotzero" programma "Resonate", kas apvieno jaunākos tehnoloģiskos hibrīdrisinājumus tādās video nozarēs kā kustību grafika, īsfilmas, animācija un mūzikas video.
Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds; Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments; Kultūras ministrija; Japānas mediju mākslas festivāls; Tokijas pilsētas fotogrāfijas muzejs.

Brīvdabas opermūzikas koncerts 'No Kurzemes hercoga līdz Vāgneram'
16. augustā no pulksten 21 līdz 22.30 laukumā pie Brīvības pieminekļa notiks brīvdabas opermūzikas koncerts "No Kurzemes hercoga līdz Vāgneram". Tajā uzstāsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki – solisti Liene Kinča, Evija Martinsone, Egils Siliņš un Kalvis Kalniņš, Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Latvijas Nacionālās operas koris un Svētku orķestris.
Pirmo reizi Rīgas svētku laikā pie Brīvības pieminekļa notiks opermūzikas koncerts, kurā uzstāsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki – solisti Liene Kinča, Evija Martinsone, Egils Siliņš un Kalvis Kalniņš, Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Latvijas Nacionālās operas koris un Svētku orķestris.
Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents būs Andris Veismanis. Programmā skanēs ar Latvijas teātra vēstures lappusēm saistītu pasaulslavenu un mazāk pazīstamu komponistu spilgtākās nošu partitūras.
Uzsverot ievērojamā komponista Riharda Vāgnera saistību ar Rīgu, 16. augusta vakara koncerts simboliski iesāksies ar Riharda Vāgnera Uvertīru operai "Rienci". Tas ir darbs, ko Vāgners uzrakstījis un atskaņojis Rīgā. Krāšņa scenogrāfija, gaismu un mūzikas saspēle – īsts baudījums ikvienam klausītājam.

Vecrīgas tirgus 'Teātris dzīvē - dzīve teātrī'
17. augustā no pulksten 10 līdz 23 Doma laukumā Rīgas svētku ietvaros notiks pasākums "Vecrīgas tirgus 'Teātris dzīvē - dzīve teātrī".
Vecrīgā ikvienam būs apskatāms Latvijas lietišķās mākslas izstrādājumu darinājumu un veselīgu mājražojumu tirdziņš.
Par omulīgu un neaizmirstamu tirdziņa atmosfēru gādās Vīru kvartets "Harmony 4 Riga" ar izklaidējošu dziesmu programmu, apvienība "Mīmi" ar dzīvajām skulptūrām un teatrāliem skečiem un ielu karikatūristiem, klauni, žonglieri un akrobāti no Liepājas ceļojošā cirka "Bez Temata". Leļļu miniatūras rādīs Jānis un Laila Kirmuška, bet par īsti senatnīgu un nesteidzīgi rimtu iepirkšanās atmosfēru gādās leijerkastnieks.

Rīgas aviācijas svētki 2013
17. augustā lidostā "Spilve" no pulksten 10 līdz 20 notiks Rīgas aviācijas svētki 2013. Svētku ietvaros pasaules labāko lidotāju sešinieks starptautiskās aerobātikas sacensībās sacentīsies par Rīgas kausu – "Riga Elite Aerobatic Master Cup", vēsta pasākuma rīkotāji.
No 11.30 līdz 17.30 notiks sporta aviācijas sacensības, kurās piedalīsies labākie pasaules piloti kategorijā "Unlimited".
Viņu vidū pirmo reizi vēsturē sacensību laikā savu pirmo oficiālo lidojumu pilota statusā veiks Latvijas pilots Gints Bubiers.
Pirmo reizi augstākās pilotāžas sacensību formāts un noteikumi sastādīti speciāli priekš skatītājiem. Tieši skatītājiem tiks atdotas tiesības izvēlēties uzvarētāju – katrs varēs atdot savu balsi par savu favorītu, nosūtot SMS ar iepatikušā pilota numuru. Pašu aktīvāko balsošanas dalībnieku gaida lidojums ar uzvarētāju "Elite Aerobatic Master Cup" ar pilotāžas lidmašīnu. Bet pirmie 10 aktīvākie skatītāji, kuri būs nosūtījuši lielāko skaitu SMS, varēs piedalīties fotosesijā ar pilotiem.
Lidosta "Spilve" tiks speciāli aprīkota ar videoekrāniem un akustikas sistēmu, pateicoties kurām skatītāji varēs ne tikai novērtēt augstākās pilotāžas figūras, bet arī vērot pilotus akrobātisko figūru izpildīšanas laikā (videokameras tiks uzstādītas pilotu kabīnēs).
Sacensību ietvaros piloti veiks lidojumus mūzikas pavadījumā.
Aviācijas svētku laikā atrakcijas un izklaides arī bērniem.
Ieeja lidostas teritorijā un ēkā bez maksas.
Automašīnas novietošana – divi lati. Vietu daudzums autostāvvietā ierobežots.
Pasākuma rīkotāji aicina izmantot sabiedrisko transportu. Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai medijos un spilve-rix.lv.
Svētku laikā lidostas "Spilve" ēkā apskatāma Latvijas un Eiropas aviācijas vēstures spilgtākajām lappusēm un personībām veltītā ekspozīcija "Sapnis par debesīm"– izpletņu kolekcija, kas ražoti laikā no 1950. līdz 1990.gadam, Latvijā uzbūvētā pirmā planiera "Dullais Dauka" vai "Iesācējs" rasējumi (1928.g.) un citi interesanti eksponāti. Lidmašīnu ekspozīcija ir papildināta ar privātajā kolekcijā esošo lidmašīnu "Blerio", ar kuru 1909.gadā tika šķērsots Lamanša jūras šaurums. Savukārt lidostas ēkā izvietotajā fotogrāfes Helēnas Ertes darbu izstādē redzami Latvijā pazīstami cilvēki projektā "Ceļotāji laikā".

Pasākums 'Dienu pirms tam'
17. augustā no pulksten 10 līdz 21.30 Kalnciema kvartālā notiks pasākums visas dienas garumā, kurā darbosies tirdziņš, radošās darbnīcas bērniem, būs skatāms teātris un muzikāli priekšnesumi.
Programma:
10 – 16 Zemnieku un amatnieku tirdziņš un Veltas Kešānes brīvdabas leļļu izrādes bērniem;
11 un 13 Liepājas leļļu teātra viesizrādes bērniem (Ieejas maksa trīs lati);
12 Latvijas Nacionālā teātra aktieru koncerts uz brīvdabas skatuves;
19 – 20 Kalnciema kvartāla teātra studijas brīvdabas izrāde "Žiguļu stāsti";
20. – 21.30 Rīgas Improvizācijas teātra viesizrāde;
Jau tradicionāli svētku dienā Kalnciema kvartālā muzicēs "Ielu mūzikas dienas" dalībnieki.

Opera. Teātris. Kino. Savienotie trauki
17. augustā no pulksten 11 līdz 18.30 "Splendid Palace" notiks pasākums "Opera. Teātris. Kino. Savienotie trauki".
Pasākuma programmā - divas spilgtas godalgotas režisora Dāvja Sīmaņa filmas, kas veltītas operai - "Versija. LNO" (2006.) un "Valkyrie Limited" (2009.), kurā seko Riharda Vāgnera Nibelungu gredzena operas "Valkīra" iestudēšanai, režisora Viestura Kairiša pretrunīgajam domas lidojumam apvienojumā ar pārdrošām vizuālām fantāzijām mēmā kino estētikā.
Kino un teātris Latvijā ir gandrīz "salaulātas" mākslas, jo aktieri, režisori, mākslinieki, komponisti ir kā savienotie trauki, kas radošos spēkus briedina un izkopj teātrī, lai pēc tam spilgti uzplaiksnītu kādā no kino mirkļiem.
Režisores Unas Celmas dokumentālā filma "Raganu mēnesis" (2012.) ir divu tautā iemīļotu aktieru Harija Spanovska un Andra Bērziņa ceļojums, kura laikā, nezaudējot humoru un paradoksālu skatījumu, tiek meklēta dzīves jēga.
Seansu laiki splendidpalace.lv, biļetes cena - viens lats.

Viduslaiku tirgus, teātris un bruņinieku turnīri
17. augustā laukumā pie Sv. Pētera baznīcas norisināsies Viduslaiku tirgus, teātris un bruņinieku turnīri.
Kā vēsta pasākumu rīkotāji, meistari rādīs senās amatu prasmes un arī apmeklētāji varēs sev kaut ko izgatavot, izmantojot senatnē lietotos instrumentus, bet īsti bruņinieki demonstrēs viduslaiku bruņojumu, tērpus un cīņas māku. Apmeklētāji varēs vērot turnīrus un viduslaiku tērpu parādi, apskatīt senās rotas, zobenus un bruņas. Bērniem būs atvērts rotaļu laukums ar viduslaikiem raksturīgām spēlēm un rotaļām.

Vērmanes spēles. Blēņas un pasakas
17. augustā no pulksten 12 līdz 23 Vērmanes dārza skatuve piederēs teātra mākslai, vēsta pasākumu kopuma rīkotāji.
Skatuves dienas programma:
12.00 muzikālā pasaka pēc H. K. Andersena pasakas motīviem "Princese uz zirņa".
Režisore Ditas Balčus, Valta Pūces mūzika, Ievas Ozoliņas horeogrāfija. Lomās Vita Baļčunaite, Krišjānis Salmiņš, Aīda Ozoliņa, Egija Silāre, Elizabete Balčus un Enriko Avots. kulturmarka.lv
13.00 Ēriks Vilsons "Īkstīte". Salaspils Kultūras nama "Enerģētiķis" amatierteātra izrāde.
15.00 Anna Brigadere "Sprīdītis". Rīgas skolēnu pils teātra "Zīļuks" izrāde.
16.00 Māris Putniņš "Kas zaķīti pasargās?". Jūrmalas teātra izrāde.
17.00 Fragmenti no Rūdolfa Blaumaņa lugām. Kultūras centra "Iļģuciems" teātra studija "Rampa"
17.30 Saules spēles. Rīgas 8. Vakara vidusskolas integratīvās grupas "Alias" izrāde
Skatuves vakara programma:
19.00 – 22.00 Imanta Kalniņa dziesmu vakars "Tiem, kas lido..."
Koncerta programmā skanēs Imanta Kalniņa dziesmas no teātra izrādēm.
Koncertā dziedās Austra Pumpure, austrasbērni: Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Uldis Ozols, Zane Šmite, Anta Eņģele, Agita Kaužēna, Kristīne Sudmale, Kristaps Sudmalis, Ēriks Pozemkovskis, Inese Sērdiene un citi, kā arī Liepājas teātra aktieri un Latvijas Nacionālā teātra aktieri, muzicēs Valdis Zilveris. Koncertu vadīs Juris Hiršs – viens no pirmajiem austrasbērniem. austrasbiedriba.lv
22.00 – 23.00 Dejas teātra "Tango&" dejas izrāde "Pieturas" (Lietuva)
Vērmanes parkā jaunākie svētku apmeklētāji varēs iepazīt un izdzīvot Rūdolfa Blaumaņa pasakas "Velniņi" varoņu gaitas, piedalīties radošajās darbnīcās un atrakciju maršruta "Velniņtaka" ietvaros pārvarēt šķēršļu joslu – bēgotno elles nest sviesta spaiņus pa laipu, radoši darbojoties, izveidot sikspārņus un pļavas puķes, satikt "burlakas", darināt zelta ābolus princeses pilī un mest tos mērķī, lai salauztu burvju varu, visbeidzot – nomazgāties baltiem krāšņā burbuļu vannā. ididit.lv
12.00 – 18.00 "Sprīdīša skolas" siena teātra radošās darbnīcas
Spēles un rotaļas, mūzikas, leļļu gatavošanas darbnīcas, kā arī iesaistīšanās kopīgā improvizētā izrādē kopā ar aktieri Pēteri Vilkasti, Margitu Porieti, muzikantiem, leļļu un dekorāciju "pavēlniekiem". Asprātību, veiklību, spēku un muzikalitāti – visu kas nepieciešams aktierim, varēs trenēt spēļu meistaru Pētera Jansona un Anastasijas Oļenkinas vadībā.
12.00 – 21.00 Grāmatizdevēji "Grāmatu ielā" piedāvās plašu grāmatu sortimentu, bet pasākumu teltī notiks dažādi ar grāmatām saistīti pasākumi – grāmatu prezentācijas, tikšanās ar autoriem, pasākumi bērniem, būs muzikāli un deju priekšnesumi. Grāmatu ielā piedalīsies ap 40 grāmatu izdevējiem.
12.00 – 18.00 Latvijas Maiznieku biedrība svētku apmeklētājiem piedāvā pasākumu "Maizes iela", kurā varēs iepazīties gan ar ciabatu, karašu, bageti, gan citiem Eiropā populāriem un iecienītiem maizes izstrādājumu veidiem. Latvijas maizes ražotāji iepazīstinās ar savu ražoto produkciju, piedāvās maizes degustācijas, ceps maizi uz vietas. Apmeklētāji varēs tikties ar maizes meistariem, iepazīties ar maizes cepšanas receptēm. Būs izklaides un atrakcijas. maizniekubiedriba.lv.

Rihards Vāgners un Rīgas pilsētas vēsturiskais operteātris
17. augustā no pulksten 12 līdz 18 Vāgnera zālē skanēs mūzika no Rīgas mūzikas un teātra senvēstures.
Kā vēsta pasākuma rīkotāji, koncertos skanēs kompozīcijas, kas laikā, kad Vāgners dzīvoja Rīgā, tika bieži atskaņotas teātros un, iespējams, arī Vāgnera zālē.
Plašāku informāciju meklējiet: earlymusic.lv.

Ielu mūzikas diena
17. augustā no pulksten 14 līdz 21 pilsētas centrālajā daļā, Vecrīgā un Pārdaugavā notiks ielu mūzikas diena.
Kā vēsta pasākuma organizatori, muzikanti būs sastopami pie Zviedru vārtiem, Torņa ielā, Bastejkalnā, Vaļņu ielā, Kaļķu ielā, Audēju ielā, Kalnciema kvartālā un Berga bazārā, kur skanēs visdažādāko stilu mūzika – klasika, kantrī, folklora, dziedošā poēzija, džezs, pops, roks, R&B, blūzs, soul, bērnu mūzika, alternatīvā mūzika, deju mūzika – rap, hiphop u.c.
Pieteikties iespējams līdz 10. augustam ielumuzika.lv.

Koncerts 'Rīga dimd'
17. augustā Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts "Rīga dimd". Kā vēsta koncerta rīkotāji, ērģelnieces Ilzes Reines un sitaminstrumentālista Edgara Saksona izpildījumā skanēs muzikāla programma, kurā iekļauti dažādu laikmetu autoru darbi, īpašu uzsvaru liekot uz latviešu komponistu sacerējumiem. Koncertā skanēs Tālivalža Ķeniņa "Rīga dimd" , Marģera Zariņa "Divertisments", Šarla Marijas Vidora "Tokāta no 5. simfonijas" un citi.

Rīgas gadsimtu stāsti dejā, teātrī, mūzikā, faktos, leģendās
18. augustā no pulksten 11 līdz 17 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks pasākums "Rīgas gadsimtu stāsti dejā, teātrī, mūzikā, faktos, leģendās".
Programmā:
11– 17 ekspresizstāde "Teātra pasaules relikvijas no muzeja krājumiem";
11 – 17radošā darbnīca – izstādes veidošana "Dzīves skatuve un mans teātris";
Atjautības un erudīcijas zibensturnīri "Viss par teātri Rīgā toreiz un tagad".
Plkst. 11, 13, 15 ekskursijas latviešu, krievu un angļu valodās "Rīgas gadsimtu stāstu skatuve: priekšmetu teātris, fakti un leģendas".
12 – 17 Kolonnu zālē koncertprogramma "Rīgas senās dejas un mūzikas koncertvirpulis – meistarklase ikvienam". Piedalās ansambļi "Ballare", "Magnolija", "Galms", "Kalendula", "Cēsu pils seno deju grupa", "Canto" un "Ludus".
Plkst. 12.30, 13.30, 15.30 aktiermākslas un skatuves runas meistarklase, brīvā skatuve "Vārdi Rīgai un priekam". Vada aktrise un pedagoģe Anita Grūbe.
14 – 15 interaktīva performance "Ciemos pie Rīgas rātskunga". Vada aktieris Rolands Zagorskis un teātris "Hamlets".

Svētku programma 'Teātru parāde'
18. augustā no pulksten 12 līdz 23 11.novembra krastmalā notiks pasākums "Svētku programma "Teātru parāde"".
11. novembra krastmalā koncerti uz Lielās skatuves un improvizācijas teātru spēļu laukumi "Četri krēsli", kuros laikā no 12.00 – 21.00 darbosies:
Zīmējumu teātris – skatuve, kas paredzēta ģimenēm ar bērniem;
Psihofiziskais jeb dramatiskais teātris – skatuve, kurā ikviens svētku apmeklētājs varēs izzināt un izdzīvot klasiskā, psiholoģiskā, reālistiskā un raksturvaroņu teātra principus;
Episkais teātris – uz šīs nosacīti internacionālās skatuves izskanēs vairāku tautu valodas, radot labvēlīgus apstākļus skatuves norisēs iesaistīties arī ārzemju viesiem.
Galma teātra skatuve apvienos poēziju, mūziku, tēlotāja mākslu, horeogrāfiju, koru un individuālu izpildītāju priekšnesumus.

Pulksten 22.45 Rīgas Svētku uguņošana.
Atbildēt