BMW atvērusi virtuālo ART CAR muzeju

Jaunumi, ziņas un tenkas auto pasaulē
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1525
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

13.07.2011, 09:37

[thumbnail=float-left]img/zinethmb/bmwartcar_120.jpg[/thumbnail]BMW "palaidusi gaisā" saitu, kurš ir veltīts "art-kāriem". Virtuālajā muzejā ir apkopotas visas uz šo brīdi esošās BMW sacīkšu mašīnas, kuras ir izkrāsojuši slaveni mākslinieki.
Bmw-artcartour.com ir pieejamas apskatei fotogrāfijas, apraksti un video par katru no eksponātiem. Pēc BMW Group koorporatīvās stratēģijas un komunikācijas vadītāja Bill
McAndrews vārdiem, kamēr reālās "art-mašīnas" pa vienam tiekot izstādītas pasaules muzejos, lapā varot iepazīties ar visu kolekciju jebkurā laikā un no jebkuras vietas.
Pirmais BMW Art Car parādījies 1975. gadā. Tas esot BMW 3.0 CSL, kuru esot noformējis Alexander Calder. Jaunākais uz šo brīdi eksponāts ir M3 GT2, kurš radīts 2010. gadā un tā autors ir Jeff Koons. Pavisam kolekcijā ir 17 automašīnas, daudzas no kurām ir piedalījušās izturības sacīkstēs Le Mans.
Ideja par iespēju dot pazīstamiem māksliniekiem pārvērst sporta auto par "mākslu uz riteņiem" pieder franču autobraucējam Hervé Poulain. Pie sacīkšu auto pārtapšanas mākslas darbos savu roku ir pielikuši tādi mākslinieki kā David Hockney, Jenny Holzer, Roy Lichtenstein, Robert Rauschenberg, Frank Stella un Andy Warhol.
Visi BMW Art car pēc pasaules turnejas beigšanās atkal savāksies kopā Minhenes BMW muzejā 2011. gada 25. septembrī.