Igaunijā atļauts braukt bez tiesībām

Jaunumi, ziņas un tenkas auto pasaulē
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1525
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

03.07.2011, 17:05

[thumbnail=float-left]http://s4.postimage.org/ndd66t0k/eesti.png[/thumbnail]Kopš 1. jūlija Igaunijas teritorijā stājies spēkā jaunais likums par ceļu satiksmi, saskaņā ar kuru, autovadītājam nav jāvadā līdzi tiesības un tehniskā pase. Vienīgais kas ir nepieciešams, tas ir kāds personas apliecinošs dokuments.
Jaunais nosacījums esot spēkā tikai uz Igaunijā izsniegtām tiesībām un tehniskajām pasēm. Bez tam, arī pašam transporta līdzeklim ir jābūt Igaunijā reģistrētam, bet autovadītājam ir jābūt iekļautam reģistrā kā auto transporta īpašniekam vai lietotājam. Gadījumā, ja vadītājs tikai izmanto auto, tad mašīnas īpašniekam obilgāti jāatrodas līdzās.
Priekš ārzemju šoferiem jaunajā likumā nekādu jūtamu izmaiņu neesot. Izņēmums esot vienīgi autoīpašnieki no Krievijas, kuriem tagad vajadzēšot savlaicīgi rezervēt Igaunijas robežas šķērsošanas laiku un stāvēšanas vietu gaidīšanas zonā, kurā tiem jāierodas vismaz stundu pirms izvēlētā laika. Tas esot maksas pakalpojums - 1 eiro par rezvervēšanu, bet vieta gaidīšanas zonā izmaksās 14,8 eiro smagajam auto transportam, 4,8 eiro vieglajam auto un 1,6 eiro motociklam.