Pasaulē pirmās sacīkstes elektrokāriem notiks Eiropā un ASV

Jaunumi, ziņas un tenkas auto pasaulē
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1525
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

30.04.2011, 16:43

[thumbnail=float-left]http://s1.postimage.org/k2uqvko77/think ... rter_6.jpg[/thumbnail]2011. gada 6. augustā Lielbritānijā startēs pirmais sacīkšu kauss kurā piedalīsies tikai elektrokāri.
Pirmās trīs sacīkstes norisināsies angļu trasēs Silverstounā, Snetertonā un Rokinghemā. Septembra vidū sacīkstes pārcelsies uz beļģu treku Zolderē, pēc kuras tās no jauna atgirezīsies Lielbritānijā - Brendshečā. Pēdējie posmi norisināsies 26. novembrī un 17. decembrī ASV trasēs Laguna Seca un Auto Club Speedway.
Uz šo brīdi savu dalību elektroauto sacīkstēs esot apstiprinājuši F1 čempions Deimons Hills un sacīkšu braucējs - kaskadieris Bens Kolinss, kurš ir pazīstams arī kā bijušais "nezināmais" pilots Stigs raidījumā Top Gear.
Kausā piedalīsies auto trijās klasēs. Pirmā no tām, "pilsētas" klase, kurā brauks subkompakti auto Think City, aprīkoti ar 50-spēcīgiem elektromotoriem un spējīgi attīstīt maksimālo ātrumu līdz 136 km/h un veikt distanci bez uzlādes apmēram 160 kilometrus.
Nākamā klase būšot "sporta" auto Westfield iRacer klase. Šādas mašīnas esot aprīkotas ar diviem elektromotoriem (pa vienam uz katru aizmugurējo riteni) ar summāro jaudu 260 z/s. Pēc ražotāja datiem, šie dzināji spēj paātrināties no nulles līdz simtam mazāk kā pa piecām sekundēm. Maksimālais Westfield iRacer ātrums esot elektroniski ierobežots uz atzīmes 184 km/h, un sporta režīmā auto spējot veikt apmēram 48 kilometrus bez papildu uzlādēšanas.
Trešajā grupā tiks iekļauti elektrokāru prototipi. Šajā klasē nebūšot auto masas un dzinēju jaudas ierobežojumu, bet uzvarētājs tikšot noteikts pēc labākā apļa laika.