MaRussia F1

Jaunumi, ziņas un tenkas auto pasaulē
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1525
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

06.12.2010, 04:05

F1, Marussia, Virgin un Krievija
Attēls

Krievijas sporta auto ražotāji, kompānija Marussia Motors, atpirkusi krietnu daļu, pirmās formulas Virgin komandas, akciju. Tādā veidā, 2011. gadā, pasaules čempionātā parādīsies krievijas pārstāvji ar nosaukumu Marussia Virgin Racing.
Darījuma summa un akciju paketes izmēri netiek izpausti. Marussia Motors prezidents Nikolajs Fomenko (Николай Фоменко) tikai uzsvēris, ka tā esot "liela nauda".
Vēl pavisam nesen, Krievija bija ļoti "tālu" no F1 neskatoties pat uz lielo fanu skaitu, taču īsā laikā situācija ir mainījusies. 2009 gada decembrī, Marussia kļuva par oficiālu Virgin partneri, bet janvāra beigās F1 startēja pirmais krievu pilots Vitālijs Petrovs (Виталий Петров), kuram tika noslēgts līgums ar Renault F1 komandu, un ar kuru kopā F1 pasaulē ienāca pirmais krievijas F1 pilota menedžeris Oksana Kosačenko (Оксана Косаченко), kā arī pirmais lielais krievijas sponsoru kontrakts, kuru no AvtoVAZ (АвтоВАЗ) vārda noslēdza Rostehnoloģijas (Ростехнологии). Iespējams, ka kāds atceras, ka jau 2002. gadā, uz Minardi komandas mašīnām varēja redzēt Gazprom (Газпром) logotipu, taču rietumu presē tiekot baumots, ka nauda par šo reklāmu tā arī nav saņemta.
Par nākamo soli kļuva Krievijas Formula 1 posms. Oktobrī, Sočos tika noslēgta vienošanās, par Krievijas Grand Prix notikšanu 2014. gadā.
Attēls
Un lūk, pirmajā formulā ir parādījusies Krievijas komanda.
Formāli, pirmā komanda, kura ir uzstājusies zem Krievijas karoga ir Midland F1 Racing komanda (iepriekš Jordan) 2006 gadā. Taču tas bijis tikai formāli, jo pati komanda bāzējās Lielbritānijā un tās īpašnieks bija kanādiešu biznesmens Aleksandrs Šnaiders, kurš aizbraucis no PSRS 4 gadu vecumā. Uzstāšanās zem Krievijas karogs, bijis kā cieņas apliecinājums vecākiem, kā arī cerība pievilināt Krievijas sponsorus. 2006 gada beigās, Midland F1 Racing tika pārdota kompānijai Spyker.

Attēls

Bildes: Virgin Racing