Chevrolet Volt

Jaunumi, ziņas un tenkas auto pasaulē
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1525
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

21.11.2010, 02:12

Hibrīds Chevrolet Volt divreiz atzīts par ASV Gada Auto
Attēls
Kā ziņo The Detroit News, Chevy Volt ticis divreiz nosaukts par gada auto Amerikā. Tā ticis atzīts konkursos kurus veidojuši amerikāņu žurnāli Motor Trend un Automobile, un kuru apskatos, šis auto ticis nosaukts par pašu mūsdienīgāko, svarīgāko automobīli, kuru šobrīd var sastapt uz mūsu (lasi - Amerikas) ceļiem. Pēc žurnālistu vārdiem, Volt esot pilnfunkcionāls bezkompromisu kompakt-auto, kurš ļauj patērētājiem reāli ekonomēt uz ekspluatācijas izdevumiem.

Pirmie sērijveida eksemplāri pameta Detroitas General Motor konveijeru šomēness un oficiāli iegādāties Chevrolet Volt varēs sākot ar 30. novembri. Chevrolet Volt cena būšot 41 tūkstotis dolāru un nākošgad autoražotājs plānojis pārdot vien 10 tūkstoši auto. Pašlaik hibrīdauto Chevrolet Volt ASV tiek subsidēts 7,5 tūkstoši dolāru apmerā, kas ļauj samazināt tā cenu. Autokompānija uzskata, ka patiešām nopietns pieprasījums pēc šādiem auto varētu rasties tikai ap 2013-2014 gadu.

Hibrīd Voltam ir aprīkots ar 150 zirgspēku elektro dzinēju, litija-jona akumulatoriem, kā arī 1,4 l benzīna motoru, kurš tiek izmantots kustības laikā, lai uzlādētu baterijas. Pārvietojoties tikai ar elektro motoru, šis auto nobrauks 64 kilometrus, bet ar pilnu bāku ceļa rezerve palielināsies līdz 500 km. Auto akumulatoru uzlāde speciālā stacijā aizņems apmēram 4 stundas, bet mājas apstākļos no parastās kontaktligzdas akumulātori lādēsies līdz 10 stundām.