Ķīniešu auto atklāti kaitīgi navigatori

Jaunumi, ziņas un tenkas auto pasaulē
Lietotāja avatars
Auto4Bot
Auto Foruma Bots
Atbildes: 20
Pievienojies: 29.10.2011, 04:11

19.05.2013, 21:22

[thumbnail=float-left]img/zinethmb/navigator.jpg[/thumbnail]Ķīnas kvalitātes, ekspertīzes un karantīnas kontroles administrācija (AQSIQ) uzsākusi vērienīgu, Ķīnā ražotu GPS-navigatoru pārbaudi. Par to ziņo saits globaltimes.cn.
AQSIQ pārbaudījusi 81 kompāniju ražoto produkciju un atklājusi, ka 12 gadījumos starojums pārsniedz pieļaujamās normas. Viena no melnajā sarakstā iekļuvušajām firmām ražo ierīces kuras var uzstādīt kā standarta ierīces jaunākajos Mercedes-Benz, BMW un Buick modeļos. Starp tādiem ir arī navigators kurš paredzēts uzstādīšanai Buick Exelle. Vainīgā kompānija gan esot paziņojusi, ka šobrīd jau esot veiktas visas nepieciešamās izmaiņas ražošanas procesā un ražotā produkcija vairs draudus veselībai neradot.
Saskaņā ar sākotnējiem izmeklēšanas rezultātiem pie vainas esot plastikāta izmantošana metāla vietā, kas novedot pie nepietiekamas starojuma, ko rada GPS uztvērējs, bloķēšanas. Šis starojums var izraisīt reiboņus, bezmiegu un citus veselības traucējumus. Preču ražotāji paziņojuši, ka materiālu nomaiņa varētu sadārdzināt navigatoru cenu apmēram par desmit juaņām (1,6 dolāri) par ierīci.
Neskatoties uz plašo rezonansi Ķīnas masu mēdijos, kaitīgie GPS navigatori vēl joprojām esot nopērkami dažos veikalos un internetā.
Lietotāja avatars
Spee Ganz
Nereģistrējies

21.05.2013, 16:22

Figņa
Atbildēt