Miris leģendārais režisors Vess Kreivens

Sarunas par visu un ne par ko....
Lietotāja avatars
G.R.
Atbildes: 516
Pievienojies: 18.07.2010, 01:35

31.08.2015, 14:21

Miris leģendārais šausmu filmu režisors, “Šausmas Gobu ielā” radītājs Vess Kreivens.

Losandželosā svētdien 76 gadu vecumā miris leģendārais šausmu filmu režisors Vess Kreivens, kura pazīstamāko darbu vidū ir filmas “Nightmare on Elm Street” (“Šausmas Gobu ielā”; 1984. gads) un “Screem” (“Kliedziens”; 1996. gads).

Kreivenam bijis smadzeņu audzējs, vēsta izdevums “Hollywood Reporter”. Režisors no dzīves aizgājis savās mājās.

Sākotnēji pievērsis uzmanību ar pretrunīgo filmu “The Last House on the Left” (“Pēdējā māja pa kreisi”; 1972. gads) un kases grāvēju “The Hills Have Eyes” (“Pakalniem ir acis”; 1977. gads), viņš ar filmu “Šausmas Gobu ielā” apliecināja sevi kā jaunatnes šausmu žanra līderis.

Filmas ļaunais personāžs Fredijs Krīgers iedvesmojis šausmu tēlu un halovīna kostīmu paaudzi, kā arī kļuvis par sinonīmu 80. gadu šausmu kino.

Kreivens režisējis kino franšīzes “Kliedziens” darbus, kuros jau jaušamas plašas satīriskas atsauces uz vairākām atpazīstamām paša radītā stila iezīmēm.

P.S. Liels zaudējums žanra cienītājiem, daudzi uz šīm filmām uzauga video ēras laikā. Tai skaitā ari es 80-tajos. Bet paliek daudz labu filmu, ar ko ari atcerēsimies! Kā saka strīpainais Fredis: ''sapņu pasaule jūs gaida''! R.I.P. :are_you_for_real: :scared:
Lietotāja avatars
F.Krīgers
Nereģistrējies

01.09.2015, 16:54

Nevaid miris! (c) Andrejs Pumpurs
Atbildēt