Londonas taxis

MERCEDES, BMW, AUDI, OPEL, CITROEN, PEUGEOT, SKODA, RENAULT...
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
Atbildes: 1524
Pievienojies: 18.07.2010, 01:15
Info: Dream about
"Pontiac Firebird" 1973
Atrašanās vieta: LV., Riga

Londonas taxis

Atbildēt Resnais » 22.10.2010, 11:59

Viens no auto, kuram ir mega aura, man liekas ir Londonas takši. Sagribējās parakāties, kas tad tas ir par auto.... tāpēc pa fikso saskribelēju zemāk esošo - meklējumu pa Londonas taksometra pēdām. Bargi nekritizējiet - rakstīts steigā.... un par informācijas precīzumu arī lielu atbildību uz mani neliekat.

----------------

Francija Un Lielbritānija vēl joprojām strīdas, par to, kurai pieder taksometru ieviesējas nosaukums. Un taisnība esot abām. Pasažieru pārvadāšanu, kā tādu, neapstrīdami pirmā ieviesa Lielbritānija - zirgu pajūgi (cab, hackney). Jāpiebilst, ka pēdējo licenzi uz pasažieru pārvadāšanu ar zirgu pajūgu, pēdējais Londonas kebmens nodeva 1947. gadā.
Attēls
Savukārt pasažieru pārvadāšanu ar auto uzsāka tieši Francijā. Bet, pats nosaukums "taksometrs" radās pēc tam, kad Berlīnes taksometros tika ieviests aparāts, kura uzdevums bija noteikt brauciena maksu.

Auto taksometri Londonā parādījās 1897 gadā, kad firma Berseys iepirka 75 elektro auto. Taču šis pasākums izrādījās ne pārak veiksmīgs un 1900 gadā pirmais elektro auto pasažieru parvādājumu uzņēmums tika atzīts par bankrotu.
Attēls

Sākot ar 1930 gadu, sākas vietējā ražojuma auto izmantošana taksometru pakalpojumos.

Klasiskais angļu taksometrs black cab, tas ir Austin FX3, kura pirmais reiss notika 1948 gadā. Tieši šis modelis kļuva ļoti populārs un pavisam tika saražoti vairāk kā 7000 automašīnu.
1959 gadā FX3 tiek nomainīta ar modernāku modeli - FX4. Šis Austin FX4 tika ražots veselus 40 gadus, un tikai 1997 gadā tika nomainīts ar modernāku versiju - TX1. Bet arī jaunajā modelī, ražotāji centās saglabāt veco dizainu un stilu.

Attēls

1987 gadā uzradās alternatīva klasiskajam Londonas taksim - Metrocab. Jaunais auto bija plašāks, ērtāks un aprīkots ar speciālu iekārtu, kas ļāva iekļūt tajā cilvēkiem ratiņkrēslos. 1995 gadā, šī kompānija, konkurējošā ar klasiku, izlaida uzlabotu šī auto modeli.

Šobrīd ar Londonas taksometru izstrādi un ražošanu nodarbojas London Taxis International, kura izlaiž gadā ap 2500 automašīnu. Šo Londonas taksometru cena ir £25 000.
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
"Pontiac Firebird" 1973

Re: Londonas taxis

Atbildēt Resnais » 22.10.2010, 12:07

btw, tagad laikam pēdējie ir TX4 - izskatās arī nice.
Attēls
Lietotāja avatars
OneTrackMind
Atbildes: 215
Pievienojies: 18.07.2010, 01:41

Atbildēt OneTrackMind » 22.10.2010, 13:47

Tici vai nē, bet man vakar ari bija doma par taksometriem, tikai Ņujorkas! :loool:

Attēls
Lietotāja avatars
Resnais
ne/profesionālis
"Pontiac Firebird" 1973

Atbildēt Resnais » 22.10.2010, 21:49

Amerikas dzeltenie arī rullezz.... Lai gan man protams Briti mīļāki :hope_my_fake_smile_works_again:
P.S. un vispār es biju gaidījis, ka Tu aiz prieka bļaustīsies par Šerlok Holmsa cab'iem :loool:

Atgriezties uz “Eiropas”

Šobrīd online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi

VIN Numura Pārbaude

Latvijas Reitingi